ÇİN’DE SOSYAL PAZARLAMA WECHAT RESMİ HESAPLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Çin’de başarılı sosyal pazarlama için markalar WeChat ile tanışmalı ve bunun içinde WeChat Remi Hesap oluşturması gereklidir. Bu, Çinli müşterilere ulaşmak ve Çin’de ürünlerinizi satmak için en etkili platformdur.

Bugün Çin’in en karlı piyasası olan  WeChati anlamanıza ve geliştirmenize yardım edecek WeChat Resmi Hesabının temelleri üzerinde duracağız.

 

WECHAT RESMİ HESABI NEDİR?

Marka bilinirliğinin en önemli gayrimenkulü mini web siteleri, postları, videolar, fotoğraflar ve infograflarla, WeChat Resmi Hesapları, şirketlerin ve bireylerin Çin’in en geniş sosyal platformu olan WeChatte güçlü bir varlık göstermenizi sağlar.

WeChat Resmin Hesap aracılığıyla günlük  makaleler görseller yayınlayabilir ve takipçilerinize haftalık bildirim gönderebilirsiniz.

 

PROFİL

            WeChat Resmi Hesabınızda bir marka profili kurabilir ve şunları ekleyerek kişiselleştirebilirsiniz.

  • Marka Logosu
  • Marka İsmi
  • Marka Tanımı

Ayrıca marka içeriğini ve iletişim bilgilerinizi vurgulamak için menü sekmesi oluşturabilirsiniz. Her birinde 5 alt menü olan 3 menü sekmesi ekleyebilirsiniz.

Menü fonksiyonu, takipçilerinizin markanızla daha yakından ilişki kurmasını, alım yapmasını, satış platformunuzun ve web sitenizin trafiğini yoğunluğu için önemlidir.

 

ANLIK BİLDİRİMLER

            WeChat profilinizde paylaştığınız içerikler haftalık olarak anlık bildirim yoluyla direkt takipçilerinize gönderilebilir.

WeChat uygulama üzerinden gönderilerinizi anlık veya ileri bir tarihe programlarayak da yayınlayabilirsiniz.

Anlık bildirimlerinizi direkt takipçilerinize gönderebilir ve bununla beraber, takipçileriniz WeChat Moments aracılığıyla sizin yayınlarınızı paylaşabilir ve makalenizin sonunda bulunan WOW butonuna basarak, WeChat kullanıcılarının arkadaşları tarafından önerilen içeriklerin olan kendi Top Story’lerinde paylaşabilirler.

 

MESAJLAŞMA ARAYÜZÜ

            WeChat aracılığıyla, takipçilerinizin direkt olarak markanıza mesaj atabilir. Bu özellik çok faydalıdır, çünkü takipçilerinizle etkileşim içinde olmanıza ve onları daha kişisel bir seviyede anlamanıza olanak sağlar.

            Bununla beraber, takipçilerinizin mesajlarına 48 saat içinde cevap vermelisiniz, aksi takdirde hiçbir şekilde cevap veremezsiniz ve mesajlarınız her 5 günde silinecektir. Bu durum karşısında, her mesajı cevaplamanızı için hedef anahtar sözlüklerle oluşturulmuş, otomatik cevap sistemi kurmak sizin için en iyisi olacaktır.

 

            WeChat Türkiye olarak siz kullanıcılarımızı Çinli müşteriler ile tek bir noktada buluşturuyoruz. Uzman ekibizimiz sizler adına WeChat Resmi Hesap Kurulumu, WeChat Mağaza Kurulumu ve WeChat Mini Program Kurulumu yapıyor.  Ayrıca resmi hesabınıza bağlı mağaza ve/veya mini programınız yönetimini yapıyor. Böylece ürünleriniz Sosyal Medya danışmanlığımız ışığında ve WeChat platformu aracılığı ile Çin’e kadar ulaşabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir