Çinli müşterilere ürünlerinizi WeChat ile tanıtabilirsiniz

Çinli müşterilere ürünlerinizi WeChat yoluyla en doğru biçimde tanıtabilirsiniz

Çinli müşterilere ürünlerinizi WeChat ile tanıtabilirsiniz

Çinli müşterilere ürünlerinizi WeChat ile tanıtabilirsiniz
WeChat’in mini programları, ürün ve hizmetlerinizi Çin’deki müşterilere tanıtmanın en etkili ve en kestirme yolu konumunda
Çin’in en yaygın sosyal medya yazılımı olan WeChat, sayısız yetenek ve erişebilirlik avantajları sağlayan mini programlar sayesinde e-ticaret ve perakende dünyasının can damarı haline geldi. WeChat üzerinde kurumsal hesap açan işletmeler, müşteri ilişkilerinden sipariş yönetim sistemlerine kadar iş süreçlerindeki faaliyetlerini Çin’in en popüler uygulaması üzerinden gerçekleştiriyor.

Çin’de ürün satışı yapmak isteyen veyahut halihazırda yapan firmaların en büyük problemi, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) noktasında ortaya çıkıyor. Müşterilerinin kim olduğunu doğru tanımlayamayan ve müşteri davranışlarını doğru analiz edemeyen şirketler, varacakları yanlış sonuçlar üzerinden tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini sürdürüyor. Bu da söz konusu işletmeler için zaman ve bütçe gibi kaynakların israfıyla veyahut verimsiz kullanılmasıyla sonuçlanıyor.

WeChat’e son derece kapsamlı bir kurumsal kimlik kazandıran mini programlar sayesinde, Çin’deki potansiyel müşterilerine satış yapmak isteyen girişimciler, CRM faaliyetlerini de WeChat üzerinden kolayca ve detaylı şekilde sürdürebiliyor. İster e-ticaret ister de geleneksel perakende sistemiyle olsun, ürün ve hizmet satışı yapan şirketler, WeChat’in geniş mini program havuzundan faydalanarak, işletmesine en uygun CRM uygulamasını kullanmaya başlayabilirler.

Bu noktada WeChat’in geliştiricisi Tencent, kıstas olarak Çin’de faaliyet göstermek isteyen firmanın, WeChat üzerinde kurumsal hesap açmış olmasını zorunlu tutuyor. Bu sayede Çin halkına, sahte veya ciddiyetsiz ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımlarını ulaştırmayarak bir güvenlik noktası oluşturuyor. Böylece Çinli kullanıcılar için WeChat, son yıllarda “güvenilir marka” imajına kavuştuğu gibi bu imajı günbegün yeni uygulamalar ve güncellemeler ile geliştiriyor.

Çin’de Covid 19 salgınından sonra bir süre neredeyse tamamen kepenk kapatan perakende sektörü, mart ayı sonundan itibaren yeniden müşterilerle buluşmaya başladı. Sektörün önde gelenleri, Çin’deki pek çok bölgede POS sistemlerinin %80’inden fazlasının yeniden çevrimiçi olduğunu açıkladı. Çin’de ticaret için Covid 19 sonrası dönem başlamış bulunuyor. WeChat Türkiye ekibi olarak Çin’de faaliyet gösteren veya gösterecek olan firmalar için hem WeChat üzerinden kurumsal ve doğrulanmış hesap açma, hem de hesabınızı mini programlar ile geliştirme ve yönetme noktasında girişimcilere destek veriyoruz.

Çinli müşterilere ürünlerinizi WeChat ile tanıtabilirsiniz blogu ile Soru ve görüşleriniz için; [email protected]

Çinli müşterilere ürünlerinizi WeChat ile tanıtabilirsiniz blogu ile Soru ve görüşleriniz için; [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir