WeChat ile Çin’de E-ticaret fırsatı!

WeChat ile Çin’de E-ticaret fırsatı!

WeChat ile Çin'de E-ticaret fırsatı yakala
WeChat ile Çin’de E-ticaret fırsatı!

Çin’de e-ticaret yapmak isteyenler, WeChat’in mini programları sayesinde kolayca son kullanıcıya ulaşıyor

Çinli Tencet şirketi, mini program desteği ile WeChat’i bir mesajlaşma yazılımından çok daha ileri bir seviyeye taşıdı. Temelde WeChat, Android ve iOS gibi bir işletim sistemi mantığında çalışıyor. Mini programlar ise, söz konusu sisteme entegre olan uygulamalar konumunda. Halihazırda WeChat için geliştirilmiş 200 farklı kategoride 1 milyonu aşkın mini program bulunuyor. Bu programların hatırı sayılır bir miktarı e-ticaret kategorisi altında yer alıyor.

2019’un son çeyreğinde hesaplanan verilere göre, söz konusu 1 milyonu aşkın mini programın %28’i e-ticaret kategorisi için geliştirilmiş durumda. Bunun yanında “Araçlar” kategorisinde de, iş yaşamına katma değer sağlayacak sayısız uygulama mevcut. Çin’in en büyük perakendecilerinden JD, Alibaba ve Taobao başta olmak üzere pek çok şirket, mini programlarıyla WeChat üzerinden tüketicilerle buluşuyor. Ödeme noktasında ise WeChat Pay entegrasyonu, hızlı, güvenilir ve kolay çözüm sunuyor. Zira WeChat Pay kullanan kişiler, farklı platformlar arasında oturum açmaya gerek olmadığı için, tek bir arabirim ve uygulama üzerinde ödeme transferini yapabiliyor. Sırf 2019 yılında WeChat üzerinde yaklaşık 110 milyar dolarlık para transferi gerçekleştirildi. Bu tutar, bir önceki yıl ile kıyaslandığında %160’lık artış anlamına geliyor.Geleceğin ise WeChat ve WeChat’in üzerinde işlem yapan e-ticaret siteleri için daha da parlak olacağı öngörülüyor. Zira uygulama, henüz potansiyelinin %100’üne ulaşmış değil.

Tencet, WeChat’in büyük bir hızla gelişmekte olan e-ticaret hacmi ile birlikte müşteri güvenliğini artırma noktasında önemli adımlar atıyor. İlk etapta getirilen marka doğrulaması sistemi ile doğrulanan hesaplar, uygulama üzerinde “resmi” olarak işaretleniyor. Bu mağazalar, arama sonuçlarında doğrulanmamış hesapların önünde gözüküyor. Kısa zaman sonra aktif olacak olan lojistik eklentisiyle, kargo durumu anbean takip edilebilecek. Son olarak sipariş sorunlarına yönelik resmi destek hattı da geliştiriliyor. WeChat, kullanıcıları dört dörtlük bir e-ticaret deneyimi için hazırlıyor.

Türkiye’den Çin pazarına girmek isteyen kullanıcılar için WeChat, e-ticaret noktasında son derece gelişmiş çözümler sunuyor. Üstelik bu çözümleri mini programlar ile gün geçtikçe daha güvenli ve avantajlı hale getiriyor. WeChat Türkiye ekibi olarak Çin’de e-ticarete başlamanız için, resmi hesap açmadan mağaza ve mini program kurulumuna kadar her noktada destek veriyoruz.

Wechat ile Çin’de e-ticaret firsati , Soru ve görüşleriniz için; [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir