WeChat Resmi Hesabı Nedir?

WeChat Resmi Hesabı Nedir? Çin Stratejime Uyum Saglar mi?

WeChat Resmi Hesabı Nedir?WeChat Resmi Hesabı Nedir?

WeChat Resmi Hesapları, Facebook’taki marka sayfalarına benzer. Öncelikle markanız ve ürünleriniz hakkında bilgi vermek, çok önemli bir içerik pazarlama aracı olarak hareket etmek ve markalar ile müşteriler arasındaki sosyal medya bağlantısı olarak kullanılırlar.

Markalar, WeChat resmi hesap takipçilerine güncelleme gönderebilir ve bildirimleri ön plan çıkarabilir. Ayrıca, işlevleri WeChat mini programlarından çok daha sınırlı olmasına rağmen, WeChat içindeki H5 mobil mağazalarına bağlanabilir.

Azoya’nın WeChat Resmi Hesabı, şirket ve blogu ile bağlıdır.

Üç farklı WeChat Resmi Hesabı vardır, bunlar: hizmet hesapları, abonelik hesapları ve işletme hesaplarıdır.

 

Hizmet hesabı ile abonelik hesabı arasındaki fark nedir?

1-Hizmet hesapları

Hizmet hesapları, sık sık güncelleme gönderemeyen işletmeler ve kuruluşlar için uygundur. Kullanıcılar bir hizmet hesabını takip ettiklerinde, ana sohbet arayüzünde görünen mesajları alabilirler.

Hizmet hesabı sahibi olanların, ayda yalnızca dört kampanya mesajı göndermesine izin verilir, ancak bu kampanyalar dört maddeden oluşabilir.

Ancak hizmet hesapları, müşteri hizmetleri, küçük e-ticaret mağazaları ve diğer etkileşimli özellikler gibi daha geniş bir hizmet kümesi sağlayabilir. Birçok satıcı, hizmet hesaplarını kullanır, böylece soruları olan müşteriler doğrudan müşteri hizmetleri ekipleriyle iletişim kurabilir.

Genel olarak, hizmet hesaplarının işlevleri daha geniş ve kapsamlıdır, kullanıcı verilerini ve konumlarını daha iyi izleyebilirsiniz. Bu tür veriler kullanıcılarınız hakkında daha iyi bilgiler sağlayabilir.

2-Abonelik Hesapları

Abonelik hesapları, temel işlevi içerik yayınlamak olan  medya ve bireysel içerik yayıncıları için tasarlanmıştır.

Abonelik hesapları günde bir adet kampanya yayınlayabilir, ancak bu hesaplar, izlenen tüm hesapları toplayan özel bir Abonelikler klasöründe gizlenir. Bu, çok fazla spamin kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkilemesini önlemek içindir.

Yabancı şirketler WeChat resmi hesaplarına kaydolabilir mi?

Hizmet hesapları, yabancı tüzel kişilerin kayıt yaptırmalarına olanak tanıyan ve API erişimine veya WeChat Pay’e sahip olmadıkları için sınırlı oldukları hesaplardır.

Bununla birlikte, bir içerik pazarlama aracı olarak

hizmet hesapları, abonelik hesapları gibi daha büyük bir klasör yerine, kullanıcının ana sohbet penceresinde görünmeleri için hala güçlü bir araç olabilir.

Yabancı şirketlerin yapabilecekleri, onlar için bir WeChat hesabı oluşturmak ve yönetmek için yerel bir ajans kiralamaktır, ancak bu, hesabın onlara değil, ajansa ait olacağı anlamına gelir. Bu yöntem, onay için bir hafta sürer ve daha hızlıdır.

Buna karşılık, bir hizmet hesabına kayıt yaptıran yabancı bir tüzel kişiliğin onay için 2-3 ay beklemesi gerekebilir. Bazı ülkeler için, Tencent ayrıca şirketlerin bir hesap oluşturmak için reklam hizmetlerine yatırım yapmalarını ister.

WeChat resmi hesapları Çin satış stratejime nasıl uyum sağlamaktadır? 

WeChat resmi hesapları, markanızın kimliğini ve değerlerini yansıtan resmi marka sayfaları olacak şekilde tasarlanmıştır. Markanızın müşteriyle iletişim kurduğu ana kanal olacaktır ve markanızın misyonu ve değerleri ile uyumlu ve ilgili ve de ilgi çekici içerikler içermelidir.

Artık birçok marka WeChat mini programlarını e-ticaret mağazası olarak ve WeChat resmi hesaplarını pazarlama ve müşteriyle iletişim kurmak için kullanmaktadır. Mini-progam mağazalarıyla Çinli müşterilere satış yapacaksanız, içeriği müşterilerinize iletmek için kesinlikle bir WeChat resmi hesabınız olmalıdır.

iletisim icin [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir