WeChat’in Reklam Hizmeti

WeChat’in reklam hizmeti, markaları müşteri ile buluşturuyor

WeChat'in Reklam Hizmeti Nedir?
WeChat’in Reklam Hizmeti Nedir?
WeChat’in güncellenen canlı akış sayfası, markaları hedef kitle ile bir araya getiriyor

Tencent firması tarafından geliştirilen WeChat’in canlı akış uygulaması geliştirilmeye devam ediyor. Yeni güncelleme ile canlı yayınlar için özel bir bildirim alan kullanıcılar, tıkladıklarında doğrudan canlı yayın sayfasına ulaşıyor ve ilgili markanın yayınını takip edebildiği gibi, “satın alma” vb. etkileşimleri de yine bu ekran üzerinden kolayca gerçekleştirebiliyor. Herhangi bir akış olmadığı süreçlerde bu alan, bir randevu sayfasına dönüşüyor ve eğer marka belli bir tarihi işaret ettiyse, ekranda o zamana yönelik duyuru yer alıyor.

Canlı yayın akışı, WeChat reklamcılığı için yükselen bir değer konumunda. Geçtiğimiz şubat ayında hizmete giren bu özellik, her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Bu sayede de reklamcılık için çok değerli bir materyale dönüşüyor. WeChat reklamları, davranış yönelimi, ilgi alanı yönelimi ve yeniden hedefleme gibi işlevleri markaların hizmetine sunuyor. Ürünlerini en doğru müşteriler ile buluşturmak isteyen işletmeler, bu hizmetleri değerlendirerek WeChat üzerinde yayın yapıyor, ürün ve hizmetlerini anlatma fırsatı buluyorlar.

İrili ufaklı pek çok firma, projelerini WeChat’in canlı akışında tanıtarak, özel promosyonlarla destekliyor ve hem etkileşimi artırıyor hem de potansiyel müşterilerini hızla harekete geçiriyor. Kısa zaman önce Prada, yaptığı bir ürün tanıtımını WeChat’teki akışına zaman sınırlı promosyon modeliyle koydu. Yani belli bir süre içinde sonlanacak bir kampanya oluşturan Prada’nın reklamı, tüketicilerin sosyal çevresini de aktif etmesine yol açtı ve markanın mini program canlı akış trafiği hızla yükseldi.

WeChat’in canlı akışı, pek çok sektörü harekete geçirmiş durumda. Bunlardan biri de gayrimenkul sektörü. Projelerinin tanıtımlarını WeChat üzerinden duyuran emlak firmaları, bu sayede potansiyel alıcılarla doğrudan bağlantı kuruyor. Yapılarını Çin’deki müşterilere en detaylı şekilde anlatma ve çeşitli promosyonlarla cazibesini artırma şansına sahip oluyor. Bu noktada söz konusu şirketlerin WeChat üzerinde kurumsal hesap açması ve mini programlar ile hesabını kapsamlı bir biçimde yönetmesi gerekiyor. WeChat Türkiye ekibi olarak, Türkiye’de faaliyet gösteren fakat Çin pazarına girmek isteyen markalara, kurumsal hesap açmaktan hesap yönetimine, reklam ve pazarlama uygulamalarından danışmanlık hizmetine kadar her noktada destek veriyoruz…

WeChat’in Reklam Hizmeti Blogu icin Soru ve görüşleriniz için; [email protected]

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir